O NÁS

Kdo jsme???

Jsme skupina chovatelů a milovníků akit, kteří se rozhodli navzdory všem nepříznivým okolnostem milovat svoje akity a udělat pro ně vše, co je v našich silách, tak jak si to toto výjimečné plemeno po všech stránkách zaslouží. Většina z nás do roku 2018 byla členy jiného specializovaného klubu s jehož novou politikou jsme nesouhlasili, a tak jsme se rozhodli založit si počátkem roku 2019 spolek vlastní. Šli jsme do toho i s tím rizikem, že nás bude jen pár a třeba se budeme jen scházet jednou za čas na nějaké sranda akci. A protože jsme to brali vážně, chtěli jsme naši činnost a chovatelství oficiálně zastřešit. Vůbec to nebylo snadné, potýkali jsme se s osobními invektivami, s takzvanými klacky pod nohy, s pomluvami a s podivnými známostmi, jak ruka ruku myje , s neoprávněnými stížnostmi. 

Nakonec se ukázalo, že to je boj s větrnými  mlýny a všichni máme zdraví jen jedno a to potřebují naši psi. Protože v našem spolku není jediný člen, který by neměl akitu. U nás je to opravdu o psech. A tak jsme nechali náš status zájmového spolku tak, jak je  a uvidíme, co přinese čas.

 Pořádáme tábory, jen jsme navázali na to, co vedení našeho spolku již dělalo dříve, společné akce, společné výjezdy na zahraniční výstavy, komunikujeme spolu , když se někdo rozhodne importovat zvíře, proto, aby taková dovezená akita u nás našla dobré chovné uplatnění. Když má někdo chovatelský problém, spolek je tu od toho, aby takovému členovi, který si neví rady, pomohl. Chovatelé sledují svoje štěňata a novým majitelům jsou nápomocni. Pochopitelně, že se řídíme platnými řády FCI, potažmo ČMKU a také KCHMPP, jehož prostřednictvím naši členové individuálně využívají chovatelského servisu a jsou také jeho členy.

Zkrátka naši členové sloučili výhody členství v KCHMPP - organizace zastřešené ČMKU, která má dokonale zvládnutou administrativu a profesionální poradkyni chovu pro akity s tím, že držíme u nás ve spolku  pohromadě a vzájemně si pomáháme. Ačkoliv toto velmi často v chovatelském prostředí nebývá zvykem. Děkujeme Vám za Vaši přízeň a NA ÚVODNÍ STRÁNCE  se můžete seznámit s tím, v čem bychom chtěli být dobří. Lída Marková


秋田県

Základní účely spolku

  1. Péče o rozvoj japonského národního plemene Akita a japonských plemen psů.
  2. Zachování a zlepšování kvality chovu psů, pomoc při zajišťování chovatelských záležitostí.
  3. Zkvalitnění chovu
  4. Import kvalitních chovných jedinců a krytí v zahraničí
  5. Pořádání táborů a výcvikových akcí, přehlídek a také dalších akcí k propagaci těchto plemen.
  6. Spolupráce s nadřazenými organizacemi a dodržování jejich řádů.
  7. Spolupráce s chovatelskými spolky v ČR i zahraničí,
  8. Organizování odborné osvětové činnosti ve vztahu k mládeži, odborné i laické veřejnosti formou přednášek a školení.
  9. Sdružování za účelem splnění základních účelů spolku